Navodilo za prijavo udeležbe pri maši v času COVID-19

Spoštovani, na povezavi lahko najdete navodila, ki v skladu s sklepi vlade veljajo za udeležbo vernikov pri svetih mašah.

Da bi vsaj nekaj vernikov, zlasti tisti, ki ste darovali mašni namen, lahko bilo navzočih pri prazničnih mašah, se je potrebno najaviti. Vernik, po čigar namenu se maša daruje, je samodejno že prijavljen. Najavo opravite po elektronski pošti na tej povezavi oz. na e-naslov župnije.

Kdaj? Upoštevane bodo po vrsti, glede na čas prispelosti. Upoštevamo prijave, ki bodo poslane 24 ali manj ur pred pričetkom maše. Zgodnejše se ne bodo upoštevale, da imajo tisti, ki se prijavljajo, vsaj približno enako izhodišče.

Če je prijav že dovolj? Glede na to, da se prijave obdelajo "ročno", se lahko zgodi, da bo prijava oddana, a bo kvota že izpolnjena. V vsakem primeru boste dobili povratno sporočilo, ali je prijava sprejeta ali je bila prepozna. V primeru, da je kvota izpolnjena, bo maša zbrisana s seznama na prvi strani

V e-najavi napišite samo priimek, ulico in hišno številko.

Verjamem, da vam ta pot ni najbolj simpatična, tudi meni ne. Posvetoval sem se z nekaterimi verniki in upam, da so navodila dovolj jasna. Druga možnost bi bila, da maš z udeležbo vernikov sploh ne bi bilo, razen na delavnike.

Za vse maše velja, da lahko po maši, ko navzoči cerkev zapustijo, lahko pridejo tudi verniki, ki niso mogli biti pri maši, in prejmejo sveto obhajilo in blagoslov.

Do nadaljnega bodo na ATM TV prenašane nedeljske maše ob 9.30 iz Kranjske Gore.