Oznanila za veliki teden 2021 ob zaustavitvi javnega življenja

SPREMENJENA IN DOPOLNJENA ZARADI USTAVITVE JAVNEGA ŽIVLJENJA V RS OD 1. DO 11. APRILA

marec 2021

RATEČE 8h: za župnijsko občestvo

KRANJSKA GORA 9.30:

+ Antonija Lipicer, obl.

PODKOREN 11h: padli mobilizirani v II. sv.

vojni iz Podkorena

Bertol, red.

KRANJSKA GORA 19h: v zahvalo za zdravje

Amadej, vojvoda

RATEČE 19h: + Edi Raduha, obl.

Kornelija, muč.

PODKOREN 18h: za pozabljene duše v vicah

RATEČE 19h: + Jožica Podlipnik, 7. dan

KRANJSKA GORA 19h: po namenu

++ Ivanka in Dominik Cerar

april 2021

KRANJSKA GORA 10h: za župnijsko občestvo

Zaradi ustavitve javnega življenja bodo vsa bogoslužja potekala brez navzočnosti vernikov. Škofje nas vabijo k spremljanju skupnih prenosov bogoslužij iz stolnih cerkva. Zato večernih bogoslužij od četrtka do sobote iz naše cerkve ne bomo prenašali.

Na ATM TV bo prenos blagoslova jedli v soboto ob 15h in praznične maše v nedeljo ob 10h. Blagoslovljeno vodo, s katero lahko doma v soboto ob spremljanju blagoslova pokropite pripravljena jedila, lahko dobite v soboto v župnijski cerkvi.

Na veliki čertek in petek je prenos maše na TV Exodus iz Vatikana ob 18. uri in ob 18.30 iz ljubljanske stolnice na Radiu Ognjišče.

Velikonočna vigilija v soboto zvečer ob 18.30 na Radiu Ognjišče iz ljubljanske stolnice in ob 19.30 na TV Exodus iz Vatikana.

Župnijski cerkvi v Kranjski Gori in v Ratečah bosta odprti v soboto čez dan, da lahko obiščete božji grob, seveda le kot posamezniki ali družine. Pri tem je treba upoštevati, da sme biti naenkrat v cerkvi le do 12 oseb ali družin v Kranjski Gori in le do 4 v Ratečah.
V nedeljo, na Veliko noč, boste lahko po prenosu maše v cerkvi prejeli sveto obhajilo, in sicer v Kranjski Gori ob 11.uri, v Ratečah ob 11.30 in v Podkorenu ob 11.45.