Oznanila 6. postne - cvetne - nedelje - B - 2021 - samo še arhivska vrednost

Bertold, red.

KRANJSKA GORA 19h: v zahvalo za zdravje

Amadej, vojvoda

RATEČE 19h: + Edi Raduha, obl.

Kornelija, muč.

PODKOREN 18h: za pozabljene duše v vicah

KRANJSKA GORA 18h: po namenu

RATEČE 19.30: + Jožica Podlipnik, 7. dan

KRANJSKA GORA 15h: križev pot

++ Ivanka in Dominik Cerar

april 2021

KRANJSKA GORA 7h: za župnijsko občestvo

RATEČE 8.30: ++ Janez in Kristina Osvald

KRANJSKA GORA 10h: ++ Dragan in Smolej

PODKOREN 11h: ni posebnega namena

Zaradi premika kazalcev ure na poletni čas bodo od jutri večerne maše uro kasneje, čeprav je bilo v zadnjem Župnijskem pismu napovedano, da ta teden spremembe še ne bo. Razlog je v tem, da je nočna omejitev gibanja premaknjena na čas od 22. ure dalje.

V ponedeljek je ob 19.30 srečanje ob svetem pismu po spletni aplikaciji Zoom na naslednji povezavi:

https://us02web.zoom.us/j/89416662037?pwd=M2RSUHpkVVJCQ2tJVkE4LzQ1a2hnQT09      Meeting ID: 894 1666 2037      Passcode: 111441

Verouk je za vse skupine po urniku.

Bolne in ostarele, ki jih župnik redno obiskujem ob prvih petkih, bom o obisku v tem tednu obvestil po telefonu. Kdor drug še ima to željo, naj sporoči po telefonu ali elektronski pošti.

Vemo, da se razmere glede epidemije COVID-19 zaostrujejo in v tem trenutku ne vemo, kakšne bodo ob koncu tedna, ko od četrtka naprej kristjani obhajamo največje skrivnosti naše vere v dneh velikega tridnevja in prazniku Velike noči Gospodovega vstajenja. Razmere ne dovoljujejo velikih zbiranj in le omejeno število navzočnih pri bogoslužjih v cerkvah. Toliko večji poudarek bo na obhajanju praznika po družinah, seveda pa v povezanosti z župnijo preko spleta in televizije.

Priložnost za spoved bo v prvih treh dneh tedna uro pred mašo. V Ratečah bo zaradi majhnosti spovednice možna v zimski kapeli.

Na veliki četrtek bosta maši v Kranjski Gori  ob 18h in v Ratečah ob 19.30. Po maši v Kranjski Gori povabljeni k molitvi z Jezusom na Oljski gori do 21. ure.

Na veliki petek bo v Kranjski Gori ob 15h križev pot in po njem prenos Najsvetejšega v božji grob. Navzoči boste lahko prejeli tudi sveto obhajilo. V Ratečah bodo obredi velikega petka ob 19. uri, nato prenos Najsvetejšega v božji grob.

Na veliko soboto bo blagoslov ognja v Ratečah ob 6.30 in v Kranjski Gori ob 7h. Opozarjamo, da je lahko istočasno navzočih le do 10 ljudi. Ostali počakajte, da prvi odidejo. Blagoslov jedil bo ob 15h v cerkvi v Kranjski Gori. Ker je lahko navzočih le 12 ljudi, bo prenašan po ATM TV. Povabljeni, da doma pripravite jedila, zbrano sodelujete pri blagoslovu, in če je možno, jedila sami pokropite z blagoslovljeno vodo. Ta bo blagoslovljena zjutraj pred blagoslovom ognja in si jo boste lahko čez dan tudi priskrbeli. Povabljeni, da ob tem obiščete tudi Jezusa v božjem grobu. Razlogov za molitev pri njem imamo v teh časih gotovo v izobilju.

Velikonočna vigilija bo le v Kranjski Gori in sicer ob 19. uri.

Na Veliko noč bodo maše kot običajno na veliko noč: ob 7h in 10h v Kranjski Gori, ob 8.30 v Ratečah in ob 11h v Podkorenu. Vstajenjske procesije ne bo, le prenos Najsvetejšega od božjega groba v tabernakelj z evharističnim blagoslovom.