SPREMEMBE V NAŠI ŽUPNIJI V ČASU EPIDEMIJE KORONAVIRUSA (se dopolnjuje)

Zaradi epidemije koronavirusa COVID-19 so slovenski škofje izdali naslednje zavezujoče določbe:

Svete maše so do nadaljnjega odpovedane. Možna je osebna molitev zdravih vernikov pod pogojem, da v cerkvi/kapeli ni več kot 10 oseb in so med seboj oddaljene vsaj 1,5 metra.

Župnik bom vsak dan maševal, a brez navzočnosti vernikov. Poskusili bomo vzpostaviti video prenos svete maše, ki bo potekala v zimski kapeli v Kranjski Gori. Tiste, ki ste darovali za svete maše in so oznanjene oziroma smo se že dogovorili za datum prosimo, da se obrnete na župnika. Lepo prosim za možnost, da bi opravljal maše po vaših že darovanih namenih, čeprav sami ne boste navzoči. Dobro delo ste storili že s tem, da ste za mašo zaprosili in sem namen sprejel. Tudi če ne boste navzoči, bo oznanjeno, kdaj se kakšen namen opravlja, pa boste lahko v tisti uri ali tisti dan tudi v duhu z mislijo povezani z oltarjem, na katerem se bo sveta maša darovala.

Vedno lahko pokličite duhovnika k umirajočemu. Za pogrebe se obrnite na župnika po telefonu.

Odpovedane so tudi vse druge pobožnosti, tudi križev pot v naravi, pri nas v Srednjem Vrhu.

Župnijska pisarna je zaprta, na župnika se lahko obrnete po telefonu (04/588 11 03) ali elektronski pošti (janez.simenc@rkc.si).

Odpadejo tudi vsa druga srečanja skupin.

Veroučence in njihove starše vabimo, da na spletni strani župnije spremljajo spodbude in navodila za obdelovanje veroučne snovi doma.

O vsem vas bomo poskušali obveščati preko objav na:

Spletni strani župnije: zupnija-kranjska-gora.rkc.si

Facebook strani: Župniji Kranjska Gora in Rateče

Predvsem pa povabljeni, da poglobimo molitveno življenje, branje svetega pisma, spremljajmo verske programe na radiu in TV. Darujmo tudi postna prizadevanja, da bi nas ta preizkušnja povezala med seboj in z Bogom.